![Η συμπαράσταση του Λευτέρη Πετρούνια στον Κύπριο Μάριο Γεωργίου (pics)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/08/5874980623855240085-1024x768.jpg)
Η συμπαράσταση του Λευτέρη Πετρούνια στον Κύπριο Μάριο Γεωργίου (pics)
Τους δύο πρωταθλητές συνδέει στενή φιλία καθώς είναι χρόνια μαζί στους αγώνες
Spotlight
-
Ανησυχούν οι κτηνοτρόφοι για την πανώλη των αιγοπροβάτων - Ποια μέτρα προτείνουν
-
Πώς προωθούν οι χώρες της ΕΕ τη φιλική προς το περιβάλλον αυτοκίνηση - Τα μέτρα
-
Μύκονος - Η Κιάρα Φεράνι με ένα «υπέροχα ελάχιστο» φόρεμα σε βραδινή έξοδο
-
Γνωστός influencer του TikTok έχασε την ενός μηνός κόρη του - Το σπαρακτικό μήνυμά του
Μία μέρα μετά τον τελικό στους κρίκους και την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου του Λευτέρη Πετρούνια ήταν ο τελικός στο μονόζυγο του Κύπριου Γυμναστή Μάριου Γεωργίου.
Τους δύο πρωταθλητές συνδέει στενή φιλία καθώς είναι χρόνια μαζί στους αγώνες και ο τρεις φορές Ολυμπιονίκης μας, δεν μπορούσε να μην πάει στον αγώνα του Γεωργίου και να του συμπαρασταθεί.
Αλλωστε αυτή ήταν η τρίτη συμμετοχή του Μάριου σε Ολυμπιακούς Αγώνες, όσες έχει και ο Πετρούνιας αρχίζοντας από το Ριο ντε Τζανέιρο το 2016.
Ο Γεωργίου πήρε τελικά την 6η θέση, σε μία από τις πιο σημαντικές στιγμές της Κύπρου στην ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων και αμέσως μετά ο Λευτέρης Πετρούνιας πήγε και του έδωσε τα συγχαρητήρια του, με το In.gr να είναι εκεί και να απαθανατίζει την κοινή φωτογραφία του Μάριου Γεωργίου, του Λευτέρη Πετρούνια, του προπονητή Δημήτρη Ράφτη και των υπολοίπων μελών της κυπριακής αποστολής.
Δείτε φωτογραφίες
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/08/5874980623855240084-450x600.jpg)
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/08/5874980623855240085-1-600x450.jpg)
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/08/5874980623855240086-600x450.jpg)
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις