![«Τα ευρωπαϊκά τρόπαια στο σπίτι τους»: Το επικό βίντεο του Ολυμπιακού (vid)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/08/olympiacos-1-e1723190312456.jpg)
«Τα ευρωπαϊκά τρόπαια στο σπίτι τους»: Το επικό βίντεο του Ολυμπιακού (vid)
Mια μοναδική βραδιά έζησαν χθες το βράδυ οι φίλοι του Ολυμπιακού, αφού τα ευρωπαϊκά τρόπαια των ερυθρόλευκων επέστρεψαν «σπίτι» τους, στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης»
Spotlight
-
Τουρίστριες κόντεψαν να πεθάνουν από… ένα ποτήρι νερό – «Έπαθα 18 επιληπτικές κρίσεις, δεν μπορώ να περπατήσω»
-
Επεισοδιακή η πρώτη εκτόξευση για το κινεζικό Starlink – Ο πύραυλος εξερράγη και έσπειρε διαστημικά σκουπίδια
-
Ρωσία: Η ουκρανική εισβολή στο Κουρσκ είναι «μεγάλη υπόθεση», λέει στρατιωτικός αναλυτής του Sky News
-
Ο Γιώργος Τσαλίκης ξεσπά για τον Στέφανο Τσιτσιπά - «Μας κάνεις και ντρεπόμαστε για λογαριασμό σου»
Μια μοναδική εμπειρία έζησαν χθες το βράδυ (8/8) οι φίλοι του Ολυμπιακού που βρέθηκαν στο «Γεώργος Καραϊσκάκης», αφού είχαν την ευκαιρία να δουν και να θαυμάσουν από κοντά τα ευρωπαϊκά τρόπαια που κατέκτησαν οι ερυθρόλευκοι τη σεζόν 2023-2024, αυτό του UEFA Europa Conference League κι εκείνο του UEFA Youth League.
Πριν την έναρξη της φιλικής αναμέτρησης των Πειραιωτών με τη Νότινγχαμ Φόρεστ, οι Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ και ο Σωτήρης Συλαϊδόπουλος μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, συνοδευόμενοι από τον διοικητικό ηγέτη του Ολυμπιακού, Βαγγέλη Μαρινάκη, με τους δύο προπονητές να κρατούν τις δύο κούπες και να γνωρίζουν την αποθέωση από το κοινό του φαληρικού γηπέδου.
Στη συνέχεια, ο Βαγγέλης Μαρινάκης, απευθυνόμενος προς τους φίλους των ερυθρόλευκων, τόνισε ότι οι ευρωκούπες επέστρεψαν «σπίτι» τους, ενώ παράλληλα έδωσε το σύνθημα ενόψει της νέας σεζόν.
«Φέραμε τα Κύπελλα εκεί που ανήκουν, στο Ναό μας, στο Στάδιο Καραϊσκάκη. Από σήμερα ξεκινάμε για νέες περιπέτειες, με νέα όνειρα και με νέες προσδοκίες. Είμαστε όλοι μαζί, μία οικογένεια και πάμε για ακόμη μεγαλύτερα τρόπαια. Συγχαρητήρια στους προπονητές μας, στους ποδοσφαιριστές μας και στους Νέους μας και περιμένουμε ακόμη περισσότερα στη Βραζιλία, στο ελληνικό πρωτάθλημα και στην ευρωπαϊκή μας πορεία. Να είστε όλοι καλά», ανέφερε ο διοικητικός ηγέτης του Ολυμπιακού.
Δείτε το βίντεο:
🔴⚪️ 𝝚𝝟𝝚𝝞 𝝤𝝥𝝤𝝪 𝝖𝝢𝝜𝝟𝝤𝝪𝝢! 🏆🏆
Το Γ. Καραϊσκάκης υποδέχθηκε τα δύο ευρωπαϊκά τρόπαια του Θρύλου! Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού μας κ. Ευάγγελος Μαρινάκης, οι προπονητές και οι παίκτες του Θρύλου έφεραν στο σπίτι τους τα τρόπαια του UEFA Europa Conference League και του… pic.twitter.com/HWKbqG1u1D
— Olympiacos FC (@olympiacosfc) August 9, 2024
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις