Παρασκευή 09 Αυγούστου 2024
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ήταν το φαβορί και το επιβεβαίωσε στα 110μ εμπόδια ο Χόλογουεϊ

Ο 27χρονος Παγκόσμιος Πρωταθλητής και δεύτερος πριν από τρία χρόνια στο Τόκιο, ήταν ο μόνος που «κατέβηκε» τα 13 δευτερόλεπτα (12.99) στον τελικό

Ο κορυφαίος Αμερικανός εμποδιστής, Γκραντ Χόλογουεϊ, επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 110μ. εμπ. των Ολυμπιακών Αγώνων.

Ο 27χρονος Παγκόσμιος Πρωταθλητής και δεύτερος πριν από τρία χρόνια στο Τόκιο, ήταν ο μόνος που «κατέβηκε» τα 13 δευτερόλεπτα (12.99) στον τελικό, αφήνοντας στη δεύτερη θέση τον συμπατριώτη του Ντάνιελ Ρόμπερτς, ο οποίος κέρδισε με διαφορά τριών χιλιοστών (!) τον Μπρόουντμπελ από τη Τζαμάικα.