![Ολυμπιακός: Τα φιλικά Νέων και Εφήβων με Παναιτωλικό στο Καρπενήσι](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/08/6fe0d629-4aa5-4276-9230-c0f46263a4d4.jpeg)
Ολυμπιακός: Τα φιλικά Νέων και Εφήβων με Παναιτωλικό στο Καρπενήσι
Ολοκλήρωσαν τα φιλικά τους τα δύο τμήματα υποδομών του Ολυμπιακού, για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους
Spotlight
-
Πώς μία... λεμονάδα δείχνει την αλλαγή στα καταναλωτικά πρότυπα των Κινέζων
-
Όταν ο Τρούμαν χαρακτήρισε τη Χιροσίμα… «στρατιωτική βάση» – Οι γαλονάδες που τον διέψευσαν
-
Της πέταξε το ηχείο στη θάλασσα επειδή την ενοχλούσε η μουσική - «Θα το πλερώσεις»
-
Για ένα χρόνο πλήρωνε ενοίκιο σε λάθος άνθρωπο και τώρα χρωστάει 19.000 δολάρια
Τη Δευτέρα Νέοι και Έφηβοι του Ολυμπιακού πρόκειται να πάρουν το δρόμο της επιστροφής από το Καρπενήσι για τη βάση τους, στο Ρέντη, καθώς ολοκληρώθηκε το βασικό στάδιο της καλοκαιρινής προετοιμασίας των δύο τμημάτων της ακαδημίας.
Οι δύο ομάδες των «ερυθρόλευκων» αντιμετώπισαν σε φιλικά ματς την Κυριακή τον Παναιτωλικό, στο Καρπενήσι.
Οι Κ19 του Ολυμπιακού νίκησαν με 4-3, ενώ οι Κ17 με 2-1.
Στο ματς των Νέων, ο Ολυμπιακός έμεινε πίσω στο σκορ στο 28′ και το 43′ με 0-2 και ο Τουφάκης στο 45′ μείωσε σε 1-2. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» εμφανίστηκαν πιο δυνατοί, μετά και από τις αλλαγές του Γάλλου τεχνικού Ρομέν Πιτό και στο 50′ ισοφάρισαν σε 2-2 με το πέναλτι του Λιατσικούρα. Στο 60′ ο Πνευμονίδης έβαλε τον Ολυμπιακό μπροστά, ενώ στο 74′ ο Παναιτωλικός ισοφάρισε σε 3-3.
Το τελικό 4-3 διαμόρφωσε στο 90′ ο Σούφκα, δίνοντας τη νίκη στους «ερυθρόλευκους».
Οι ενδεκάδες
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρ. Πιτό): Κουράκλης, Δάμα, Παναγάκος, Φίλης, Πλειώνης, Λιατσικούρας, Τουφάκης, Πλις, Λώλης, Πνευμονίδης, Αλαφάκης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Έξαρχος, Λίγδας, Ρολάκης, Καρκατσάλης, Θεοδωρίδης, Φράγκος, Κτενάς, Μιχαηλίδης, Σούφκα, Τζάμαλης, Γιωτόπουλος.
Παναιτωλικός: Παπαζώης, Νταλιάνης, Καψής, Λουλούδης, Αδαμόπουλος, Κεχαγιάς, Μαύρος, Κυριαζής, Γιωτόπουλος, Εσκετζής, Παναγιωτάκης, ενώ έπαιξαν και οι Ιωακειμίδης, Τσόρης, Δρακόπουλος, Καρανταλής, Παυλίδης, Πειστικός, Καλατσάνας, Τσιριμώκος.
![](https://www.olympiacos.org/wp-content/uploads/2024/08/11/467c3cd8-7b8a-476c-8d2a-f684b942d803.jpeg)
Από την πλευρά τους οι Έφηβοι του Δημήτρη Μαυρογενίδη, ήταν αυτοί που στο δικό τους ματς προηγήθηκαν με 2-0 επί του Παναιτωλικού. Μόλις στο 9′ ο Μιχαηλίδης άνοιξε το σκορ, ενώ στο 22′ ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 2-0, μετά από ασίστ του Καππάτου. Ο Παναιτωλικός μείωσε και διαμόρφωσε το αποτέλεσμα σε 2-1, στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 60′.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δ. Μαυρογενίδης): Νικολαΐδης, Μπάνος, Ποτουρίδης, Νουχάι, Σιώζιος, Καππάτος, Μωϋσιάδης, Λάνα, Κάπελας, Γεωργούλας, Μιχαηλίδης, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Τζιραλίδης, Αντωνίου, Μουγγός, Αρσενικός, Κότσαλος, Μάρας, Θανάσιος, Παπαγεωργίου, Φερμπέι, Κολοκοτρώνης, Βενέτης, Τρικιλιώτης, Ξανθόπουλος, Μπάντης, Στεφανίδης, Σασσάνης.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις