Σάββατο 17 Αυγούστου 2024
Χάβρη – Παρί Σεν Ζερμέν 1-4: Πρεμιέρα με τεσσάρα για τους Παριζιάνους

Μέχρι το 85′ η Παρί δυσκολευόταν πολύ κόντρα στη Χάβρη, αλλά πέτυχε τρία γκολ σε πέντε λεπτά και έφυγε με τη νίκη επικρατώντας 4-1

H Παρί Σεν Ζερμέν ήταν κακή για μεγάλο χρονικό διάστημα στο παιχνίδι απέναντι στη Χάβρη, ωστόσο οι αλλαγές του Ενρίκε της έδωσαν πνοή και τη νίκη με 4-1, για την πρώτη αγωνιστική της Ligue 1.

Η Παρί μπήκε ορεξάτη και σκόραρε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Κορεάτη Λι να πετυχαίνει το πρώτο γκολ της σεζόν για την ομάδα του Λουίς Ενρίκε. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο και στο 48’ ο Λιορίς ισοφάρισε σε 1-1 για τη Χάβρη, η οποία πήρε και προβάδισμα στο 55’ αλλά το γκολ της ακυρώθηκε.

Η Παρί Σεν Ζερμέν στο τέλος πάτησε… γκάζι και πήρε το τρίποντο της νικης.

Μετά το 60’ και με τις αλλαγές που έκανε η Παρί ανέβηκε και εν τέλει βρήκε το γκολ που άξιζε στο σημείο αυτό στο 85’ με τον Ουσμάν Ντεμπελέ. Τρία λεπτά μετά ο Μπαρκολά έκανε το 3-1 για τους πρωταθλητές καθαρίζοντας το παιχνίδι. Στο 90′ με πέναλτι το 4-1 ο Κόλο Μουανί.

18/8 21:45 Ρεν – Λιόν

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Φούλαμ 1-0: Τη λύτρωσε ο Ζίρκζι στο 87′!

Ο Ζίρκζι έκανε ντεμπούτο για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και με δικό του γκολ στο 87′ έδωσε τη νίκη με 1-0 κόντρα στη Φούλαμ.