Ισοπαλία στην πρεμιέρα τους στην φετινή Premier League για Νότιγχαμ και Μπόρνμουθ στο «City Ground», με τη Φόρεστ να προηγείται στο πρώτο μέρος με τον Γουντ (23′), αλλά την ομάδα του Ιραόλα να ισοφαρίζει λίγο πριν το τέλος με τον Σεμενιό (86′).

Ωστόσο, η αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες, επισκιάστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Ντανίλο με τη συμπλήρωση 15 λεπτών, όταν προσγειώθηκε άτσαλα στο χορτάρι, γύρισε άσχημα τον αστράγαλό του και αποχώρησε με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο City Ground

Η Νότιγχαμ μπήκε καλύτερα στο ματς και στο 24ο λεπτό, ο Κρις Γουντ κατέβασε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ για την Φόρεστ.  Η απάντηση για την Μπόρνμουθ ήρθε λίγα λεπτά πριν από την συμπλήρωση του 90λέπτου, όταν ο Σεμένιο με πλασέ εξ επαφής διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Οι συνθέσεις:

ΝΟΤΙΓΧΑΜ: Σελς, Ουίλιαμς, Μουρίγιο, Μπολί, Άινα (54’ Ντομίνγκες), Σανγκαρέ, Ντανίλο (15’ Γέτις), Ελάνγκα (54’ Τοφολό), Γκιμπς Γουάιτ, Χάντσον Οντόι (73’ Άντερσον), Γουντ (73’ Αβονίγι)

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Νέτο, Σμιθ (63’ Αραούχο), Ζαμπάρνι, Χάουσεν, Κερκέζ, Σκοτ (63’ Κρίστι), Κουκ (84’ Μπίλινγκ), Ουαταρά (69’ Τζεμπισον), Ταβερνιέ, Σινιστέρα (64’ Κλάιφερτ), Σεμένιο