Σάββατο 24 Αυγούστου 2024
Παρί Σεν Ζερμέν – Μονπελιέ 6-0: «Εξάσφαιροι» οι Παριζιάνοι

Η Παρί Σεν Ζερμέν έκανε… πλάκα στη Μονπελιέ επικρατώντας με το ευρύ 6-0.

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε η Παρί Σεν Ζερμέν την εντός έδρας αναμέτρηση με τη Μονπελιέ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Ligue 1, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 6-0.

Το σύνολο του Λουίς Ενρίκε έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης και με μια εκπληκτική εμφάνιση έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα.

Το… πάρτι ξεκίνησε από πολύ νωρίς στο «Παρκ ντε Πρενς» με τον Μπράντλεϊ Μπαρκολά να ανοίγει το σκορ μόλις στο 4′, ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 2-0 για τους Παριζιάνους χάρη στο τέρμα του Μάρκο Ασένσιο στο 24ο λεπτό της συνάντησης.

Στο δεύτερο μέρος οι πρωτευουσιάνοι είχαν ένα εντυπωσιακό ξέσπασμα με άλλα τέσσερα γκολ. Ο Μπαρκολά με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 53′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ μέσα σε δύο λεπτά (58′ και 60′) το αποτέλεσμα είχε ξεφύγει στο 5-0 με τους Ασράφ Χακίμι και Γουάρεν Ζαΐρ-Εμερί, ενώ το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Λι Κανγκ-Ιν.