Ο Λουίς Σουάρες ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της Ίντερ Μαϊάμι επί της Σινσινάτι για την 26η αγωνιστική του MLS.

Ο Ουρουγουανός στράικερ όχι μόνο πήρε την ομάδα του από το χέρι, οδηγώντας την σε μία άνετη νίκη με σκορ 2-0, αλλά σημείωσε και ένα ιδιαίτερο ρεκόρ αφού πέτυχε το πιο γρήγορο γκολ στην ιστορία των «φλαμίνγκο».

Ο 37χρονος σταρ άνοιξε το σκορ πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του αγώνα, σκοράροντας μόλις στα 31», ενώ έγινε κι ο παίκτης με τα περισσότερα τέρματα σε μία σεζόν σε όλες τις διοργανώσεις για την Ίντερ Μαϊάμι (18 γκολ).

Πέντε λεπτά μετά, ο Σουάρες σκόραρε ξανά, κάνοντας το 2-0 για την Ίντερ Μαϊάμι, η οποία με αυτό τον τρόπο εξασφάλισε την παρουσία της στα play-offs του αμερικανικού πρωταθλήματος κι ενώ απομένουν ακόμα 8 αγωνιστικές για το φινάλε της κανονικής περιόδου.