Σάββατο 31 Αυγούστου 2024
Ίντερ – Αταλάντα 4-0: Πάρτι με καλεσμένους τους Μπεργκαμάσκι

Η Ίντερ έκανε επιβλητική εμφάνιση και νίκησε με 4-0 την Αταλάντα για την 3η αγωνιστική της Serie A.

Επίδειξη δύναμης έκανε η Ίντερ απέναντι στην Αταλάντα για την 3η αγωνιστική της Serie A.

Οι «νερατζούρι» έκαναν εμφάνιση πρωταθλητών και υπέταξαν με 4-0 την ομάδα του Γκασπερίνι, φτάνοντας τους 7 βαθμούς στο πρωτάθλημα και πάτησαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο Μάρκους Τουράμ που πέτυχε δύο γκολ.

Στο τρίτο μόλις λεπτό οι «νερατζούρι» άνοιξαν το σκορ χάρη στο αυτογκόλ του Τζιμσίτι, ενώ εφτά λεπτά μετά ο Μπαρέλα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Τουράμ σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, όμως στο δεύτερο ημίχρονο βρηκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και μάλιστα δις.

Αρχικά στο 47′ με πλασέ από κοντά έγραψε το 3-0 για να διαμορφώσει το τελικό 4-0 στο 57′ με προβολή έπειτα από φάση διαρκείας. Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς με γκολ του Σαούλ Κοκό στο 86΄ η Τορίνο επικράτησε με 1-0 της Βενέτσια