Κυριακή 01 Σεπτεμβρίου 2024
Η όμορφη στιγμή του Μεντιλίμπαρ με φίλο του Ολυμπιακού στη Λαμία (vid)

Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ χάρισε μια όμορφη ανάμνηση σε έναν φίλο του Ολυμπιακού, μετά τη νίκη των Ερυθρόλευκων στη Λαμία.

Ο Ολυμπιακός πέρασε με άνεση από τη Λαμία για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League, νικώντας με 3-0 την τοπική ομάδα και κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο τις τρεις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος πριν τη διακοπή.

Μετά το τέλος του αγώνα, η κάμερα κατέγραψε μία όμορφη στιγμή ανάμεσα στον Μεντιλίμπαρ και έναν οπαδό των ερυθρόλευκων σε αμαξίδιο.

Ο Βάσκος τεχνικός τον πλησίασε και συνομίλησε μαζί του, προσφέροντάς του μια υπέροχη ανάμνηση.

Δείτε το βίντεο/h3>

Αποθέωσε τον Ελ Κααμπί ο Μεντιλίμπαρ Στις δηλώσεις του μετά το ματς ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ στάθηκε στην απόδοση του Μαροκινού αλλά και στην εμφάνιση της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο.

Όσα είπε ο Μεντιλίμπαρ στην Cosmote TV: Για το ματς: «Το 1ο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο. Στο 2ο είδαμε πράγματα που δεν είχαμε δει. Όταν βάζαμε γκολ πέφταμε (σε επίπεδο απόδοσης). Απόψε δεν σταματήσαμε. Πιέσαμε για το 2ο γκολ και είμαστε ευχαριστημένοι από αυτό».

Για τον Ελ Κααμπί: «Μας δίνει περισσότερα πράγματα από το να βάζει μόνο γκολ. Βοηθάει τον ίδιο όταν σκοράρει, του ανεβαίνει η ψυχολογία. Μας προσφέρει πάρα πολλά. Ίσως αν δεν σκόραρε να σταματούσε να δούλευε τόσο».