Δευτέρα 02 Σεπτεμβρίου 2024
Ξέσπασμα Λουτσέσκου: «Πώς είναι δυνατόν να μην είναι πέναλτι του Μουκουντί και να είναι του Ότο;»

«Είναι μία απίστευτη νίκη απέναντι σε διαιτητές και το VAR» – Ο Ραζβάν Λουτσέσκου ξέσπασε μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Ατρομήτου (1-2).

Ο ΠΑΟΚ έφυγε με το «διπλό» από το Περιστέρι μετά το 1-2 επί του Ατρομήτου, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να ξεσπά στις δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης.

«Τρεις φορές κλέψαμε την μπάλα στο πρώτο ημίχρονο και ο διαιτητής σφύριζε φάουλ», είπε μεταξύ άλλων ο Ρουμάνος τεχνικός.

«Είναι μία απίστευτη νίκη απέναντι σε διαιτητές και το VAR. Πραγματικά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ακυρώθηκε το 2ο γκολ. Πώς είναι δυνατόν σε μία φάση που σήμερα δεν δόθηκε πέναλτι νωρίτερα το απόγευμα στο Λεβαδειακός – ΑΕΚ (στον Μουκουντί), να δοθεί του Ότο. Πώς είναι δυνατόν;

Αυτό που έχει μείνει κι από πέρυσι, από το τελευταίο ματς της σεζόν, ισχύει και τώρα. Νικήσαμε απέναντι στους διαιτητές. Δεν μπορώ να καταλάβω τα σφυρίγματα από το πρώτο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Σε τρεις καθαρές περιπτώσεις στις οποίες βγαίναμε στην αντεπίθεση να σταματά και να γυρίζει η φάση πίσω σε περιπτώσεις που δεν υπήρχε φάουλ.

Σίγουρα το ματς δεν ήταν οκ για μας. Είχαμε ένα ταξίδι, ήμασταν ταλαιπωρημένοι, δεν παίξαμε με τον τρόπο με τον οποίο θέλαμε, το γρασίδι δεν ήταν επίσης, οκ.

Σε κάθε περίπτωση ήμασταν μαχητές κι αυτό είναι που μετράει. Μία τεράστια νίκη απέναντι στους διαιτητές».