Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2024
Πρώτο γκολ με την Νυρεμβέργη για τον Τζίμα – Αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις (vid)

Η Νυρεμβέργη νίκησε με 2-1 την Ουλμ 1846 και ο Στέφανος Τζίμας ήταν ένας από τους πρωταγωνιστές της αναμέτρησης

Ο Στέφανος Τζίμας πέτυχε το πρώτο γκολ του στη Γερμανία, καθώς στην τέταρτη συμμετοχή του με τη Νυρεμβέργη για τη δεύτερη κατηγορία της Bundesliga, βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Ο νεαρός φορ, που δόθηκε δανεικός από τον ΠΑΟΚ, στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Ουλμ 1846 ισοφάρισε στο 64ο λεπτό και στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Για την ιστορία, η Νυρεμβέργη επικράτησε με σκορ 2-1 εκτός έδρας της Ουλμ 1846 για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος και ανέβηκε στην 11η θέση της βαθμολογίας με 7 βαθμούς.

Δείτε το γκολ:

Ανοικτή η μάχη για την ηγεσία του ΠΑΣΟΚ – Τα φαβορί για το β’ γύρο

Δημοσκόπηση της Metron Analysis δίνει ως φαβορί τον Νίκο Ανδρουλάκη, με τρεις υποψηφίους να «μάχονται» για το β' γύρο των εκλογών του ΠΑΣΟΚ.