Στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκαν το Αιγάλεω και η Παναχαϊκή που επιβλήθηκαν του Καμπανιακού και του ΠΑΣ Γιάννινα αντίστοιχα.

Οι Πατρινοί νίκησαν με 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες. Πιο κυνικοί οι Αχαιοί, επικράτησαν με γκολ των Ντε Τόμας (35’ με πέναλτι και 63’), ενώ οι Ηπειρώτες σταμάτησαν πάνω στον Στογιάνοβιτς που έκανε εντυπωσιακές επεμβάσεις.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ Γιάννινα (Πομς): Αθανασίου, Σόρια, Δούμας (46’ Αθανασίου), Σομποτσίνσκι, Μπακαδήμας, Αζίζ (46’ Τζίνο), Ρίντερ, Χάινριχ (73’ Λέο), Καλέμι (46’ Λούπας), Μάντζης (46’ Μπεγκάλα), Σέποβιτς.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Στογιάνοβιτς, Πανάγου, Σμάλης, Μπαξεβάνος, Καραγιάννης (71’ Ρόβας), Νίλι (71’ Παπατόλιος), Ζέκοφ (57’ Κοζορώνης), Τσάκνης, Ντε Τόμας (83’ Μαδριγάλ), Τραορέ (57’ Λεσάι).

Το Αιγάλεω από την άλλη επιβλήθηκε με 3-2 του Καμπανιακού εντός έδρας. Το σκορ άνοιξε ο Τσούκαλος στο 9ο λεπτό, με τον Βάρκα να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων στο 48ο λεπτό. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 στο 57ο λεπτό.