Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2024
ΟΦΗ – Παναιτωλικός 2-1: «Καθάρισε» ο Νους για τους Κρητικούς (vids) – Το πανόραμα του Κυπέλλου

Ο ΟΦΗ νίκησε με 2-1 τον Παναιτωλικό με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τιάγκο Νους και πέρασε στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο ΟΦΗ έκανε την ολική ανατροπή και νίκησε με 2-1 τον Παναιτωλικό με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τιάγκο Νους, ο οποίος πέρασε στο δεύτερο ημίχρονο στην θέση του Αποστολάκη, υπογράφοντας την ανατροπή και την πρόκριση των Κρητικών στους «16» του Κυπέλλου.

Η ομάδα του Αγρινίου άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό όταν ο Ρόα κράτησε την μπάλα και βρήκε κάθετα τον Μαϊντέβατς και εκείνος με την σειρά του πέρασε τον Χριστογεώργο και πλάσαρε για το 0-1 του Παναιτωλικού στο 18ο λεπτό. Ο ΟΦΗ ανέβασε την απόδοσή του στο 2ο ημίχρονο και με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Νους που πέρασε στο γήπεδο στο δεύτερο ημίχρονο, ισοφάρισε στο 59′, όταν έπειτα από σέντρα του Σαλσέδο, ο Αργεντινός πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα.

Ο 23χρονος ολοκλήρωσε και την ανατροπή για τους Κρητικούς στο 71′. Ο Μπάκιτς έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Τιάγκο Νους πήδηξε ψηλότερα από όλους και νίκησε με πολύ όμορφη κεφαλιά τον Στεργιάκη, αλλά και τους αμυντικούς του Παναιτωλικού για το 2-1.