Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2024
Super League 2: «Διπλό» στην Πάτρα για την Κηφισιά (2-1) – Ισόπαλο το Καβάλα – Νίκη Βόλου (1-1, vids)

Η Κηφισιά «καθάρισε» την Παναχαϊκή, ενώ η Νίκη Βόλου απέφυγε την ήττα στην έδρα της Καβάλας για την 4η αγωνιστική της Super League 2.

Η Κηφισιά «πέρασε»  από το Παμπελοποννησιακό στάδιο επικρατώντας της Παναχαϊκής με 1-2 και παραμένει μόνη πρώτη στο Β΄ όμιλο μετά και την  4η αγωνιστική της Super League 2.

O Tετέι ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την ομάδα των βορείων προαστίων  με κεφαλιά, μόλις στο 10ο λεπτό. Η «απάντηση» των γηπεδούχων δεν άργησε καθώς εννέα  λεπτά μετά το 1-0, ο Τσάκνης, επίσης με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα «ίσια».

Οι φιλοξενούμενοι όμως πήραν και πάλι το προβάσισμα πριν την λήξη του ημιχρόνου όταν ο Σιμόν πλάσαρε σωστά τον Στογιάνοβιτς για το 1-2. Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για το 2-2 στο 50ο λεπτό  με τον Καραγιάννη ενώ στο 71′ ο γκολκίπερ της Παναχαϊκής είπε «όχι» και στον Τετέι με το 1-2 να παραμένει ως το φινάλε.

Στο έτερο παιχνίδι των 16:00, αλλά για τον Α’ ομιλο της Super League 2, η Καβάλα ήρθε 1-1 με τη Νίκη Βόλου. Αν και οι «αργοναύτες» προηγήθηκαν στο 90’+1 με τον Μάντιτς, ήρθε ο Τζοβάρας στο αμέσως επόμενο λεπτό για να «γράψει» το τελικό 1-1.

*Πανιώνιος και Αιγάλεω έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο

«Βασιλιάς» στη Σανγκάη ο Σίνερ, «καθάρισε» τον Τζόκοβιτς (2-0)

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς γνώρισε την ήττα στο τελικό του Masters στη Σαγκάη με 2-0 σετ από τον Γιανίκ Σίνερ και έχασε την ευκαιρία να σπάσει το φραγμα των 100 τίτλων στην καριέρα του.