Η Κηφισιά «πέρασε»  από το Παμπελοποννησιακό στάδιο επικρατώντας της Παναχαϊκής με 1-2 και παραμένει μόνη πρώτη στο Β΄ όμιλο μετά και την  4η αγωνιστική της Super League 2.

O Tετέι ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την ομάδα των βορείων προαστίων  με κεφαλιά, μόλις στο 10ο λεπτό. Η «απάντηση» των γηπεδούχων δεν άργησε καθώς εννέα  λεπτά μετά το 1-0, ο Τσάκνης, επίσης με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα «ίσια».

Οι φιλοξενούμενοι όμως πήραν και πάλι το προβάσισμα πριν την λήξη του ημιχρόνου όταν ο Σιμόν πλάσαρε σωστά τον Στογιάνοβιτς για το 1-2. Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για το 2-2 στο 50ο λεπτό  με τον Καραγιάννη ενώ στο 71′ ο γκολκίπερ της Παναχαϊκής είπε «όχι» και στον Τετέι με το 1-2 να παραμένει ως το φινάλε.

Στο έτερο παιχνίδι των 16:00, αλλά για τον Α’ ομιλο της Super League 2, η Καβάλα ήρθε 1-1 με τη Νίκη Βόλου. Αν και οι «αργοναύτες» προηγήθηκαν στο 90’+1 με τον Μάντιτς, ήρθε ο Τζοβάρας στο αμέσως επόμενο λεπτό για να «γράψει» το τελικό 1-1.