Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2024
Τα γκολ των Κωστούλα και Μπακούλα για το 2-2 της Εθνικής Ελπίδων στην Κροατία (vid)

Με γκολ των Κωστούλα και Μπακούλα η Εθνική Κ21 ισοφάρισε σε 2-2 το παιχνίδι με την Κροατία Κ21, για τα προκριματικά του Euro Κ21 2025.

Η Εθνική Κ21 δίνει τελικό πρόκρισης κόντρα στην Κροατία για την τελική φάση του EURO U21. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κατσαβέντα στο 16ο λεπτό και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 34ο με το γκολ του Μπέλιο.

Η «γαλανόλευκη», όμως, δεν τα παράτησε και με γκολ των Μπάμπη Κωστούλα και Φάνη Μπακούλα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισε σε 2-2.

Δείτε τα γκολ:

Η αρχή έγινε στο 45 +3 όταν από κόρνερ του Μουζακίτη, ο Κωστούλας νίκησε στον αέρα την αντίπαλη άμυνα για το 2-1. Η ισοφάριση ήρθε στο επόμενο λεπτό. Ο Κουρφαλίδης έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Μπακούλας με όμορφο πλασέ «έγραψε» το 2-2, κρατάει «ζωντανή» την Ελλάδα.

Τα δύο «διαμάντια» του Ολυμπιακού έφεραν το παιχνίδια στα ίσια πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο και έβαλαν ξανά την Εθνική Ελπίδων στο «κόλπο» της πρόκρισης. Υπενθυμίζουμε ότι η «γαλανόλευκη» θέλει τη νίκη για να βγει δεύτερη στον όμιλο να έχει ελπίδες για να περάσει στην τελική φάση του Euro U21 ως μια από τις τρεις καλύτερες δεύτερες των προκριματικών.

Only in

Μονή Αββακούμ: Μετά τις «καρατομήσεις» μοναχοί απειλούν με βιβλίο «Εκκλησία: Το κράτος μαφία της Κύπρου»

Ξεκινά έρευνα για δύο ακόμα μοναχούς, ενώ έρχονται στο φως διάλογοι που «καίνε»: «Σε θέλω τρελά, τι ζώδιο είσαι;» φέρεται να λέει αρχιμανδρίτης