Στα «υπόγεια» είναι η θέα λέει το τραγούδι και σε αυτήν την περίπτωση ο συγκεκριμένος στίχος παίρνει σάρκα και οστά!

Πιο συγκεκριμένα, μια επική ανατροπή για το Κύπελλο ερασιτεχνών Γερμανίας κάνει το γύρο του κόσμου.

Η Όλντεμπουργκ υποδέχτηκε τη Βάσμπεκ, με τους φιλοξενούμενους να μοιάζουν ασυγκράτητοι και να φτάνουν να προηγούνται με 7-0 στο 51ο λεπτό!

Οι γηπεδούχο όμως δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να «ξαναμπούν» στον αγώνα κάνοντας το 7-5 δέκα λεπτά πριν από την λήξη. Σε εκείνο το χρονικό σημείο η Βάσμπεκ έμεινε με παίκτη λιγότερο και η ισοφάριση ήταν πλέον αναπόφευκτη.

Το απίθανο ματς

Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, όπου ήρθε η μεγάλη ανατροπή, με τη γηπεδούχο ομάδα να επικρατεί 5-4 και να παίρνει μια ασύλληπτη πρόκριση.

«Έχω δει πολλά στο ποδόσφαιρο αλλά ποτέ κάτι σαν αυτό. Προφανώς και προστατέψαμε μερικούς παίκτες μας με αλλαγές, όμως δεν περίμενα ότι θα ακολουθούσαν τα χειρότερα 30 λεπτά» ανέφερε εμφανώς εκνευρισμένος ο προπονητής των ηττημένων, Πασκουάλ Ρούντιγκερ, που μάλλον θα είχε πολλά να πει στους παίκτες του μετά τον αγώνα…