Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2024
Προηγήθηκε με Μπάμπα ο ΠΑΟΚ – Απάντησε με Πιερό η ΑΕΚ (vids)

Ο ΠΑΟΚ πήρε κεφάλι στο ντέρμπι με τον Μπάμπα Ράχμαν να ανοίγει το σκορ στο 15ο λεπτό, αλλά η «Ένωση» ισοφάρισε με τον Πιερό στο 25′.

Με το πόδι στο γκάζι μπήκε ο ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της Νέας Φιλαδέλφειας απέναντι στην ΑΕΚ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 15ο λεπτό με τον Μπάμπα Ράχμαν. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζίβκοβιτς, ο Τσάλοφ πήρε την κεφαλιά και ο Μπάμπα έκανε το 0-1 για τον Δικέφαλο του Βορρά από κοντά.

Ο Στρακόσια αρχικά απέκρουσε με τα πόδια, αλλά ο αμυντικός του ΠΑΟΚ τσίμπησε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα.

Δείτε το 0-1:

Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο δεν πρόλαβαν να χαρούν το προβάδισμά τους για πολύ. Δέκα λεπτά αργότερα η ΑΕΚ βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει με τον Πιερό.

Ο επιθετικός των «κιτρινόμαυρων» έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στη περιοχή, άφησε πίσω του τον Κετζιόρα και με ωραίο τελείωμα νίκησε τον Κοτάρσκι για το 1-1.

Το γκολ του Πιερό:

Μνήμες Τεμπών ξύπνησε το συμβάν στη Δουκίσσης Πλακεντίας - Πώς έγινε το ίδιο λάθος

Μπορεί το περιστατικό στη Δουκίσσης Πλακεντίας να αντιμετωπίστηκε ως μη σοβαρό, ωστόσο για όσους γνωρίζουν τις λεπτομέρειες ξύπνησε μνήμες από το πολύνεκρο δυστύχημα των Τεμπών.

Ιδιοκτησία - Δικαιούχος domain name: ALTER EGO MEDIA A.E.