Με το πόδι στο γκάζι μπήκε ο ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της Νέας Φιλαδέλφειας απέναντι στην ΑΕΚ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 15ο λεπτό με τον Μπάμπα Ράχμαν. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζίβκοβιτς, ο Τσάλοφ πήρε την κεφαλιά και ο Μπάμπα έκανε το 0-1 για τον Δικέφαλο του Βορρά από κοντά.

Ο Στρακόσια αρχικά απέκρουσε με τα πόδια, αλλά ο αμυντικός του ΠΑΟΚ τσίμπησε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα.

Δείτε το 0-1:

Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο δεν πρόλαβαν να χαρούν το προβάδισμά τους για πολύ. Δέκα λεπτά αργότερα η ΑΕΚ βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει με τον Πιερό.

Ο επιθετικός των «κιτρινόμαυρων» έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στη περιοχή, άφησε πίσω του τον Κετζιόρα και με ωραίο τελείωμα νίκησε τον Κοτάρσκι για το 1-1.