Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι μεταξύ της Νίκης Βόλου και της ΑΕΛ για την 5η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 3-3, σε ένα ματς με πολλές συγκινήσεις, όπου οι «βυσσινί» είχαν την πρώτη τους φετινή απώλεια, αλλά παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ΑΕΛ προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό, με τον Ηλιάδη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά και στο 17′ ο Παπαγεωργίου έκανε την προβολή μετά από σουτ και έγραψε το 0-2. Η Νίκη Βόλου δεν το έβαλε κάτω και στο 40ο λεπτό μείωσε με τον Δούμτση σε 1-2. Στο 60′ μάλιστα ήρθε και το 2-2 μετά από μία στατική φάσηόταν  η μπάλα έφτασε στον Σαποβάλοφ μέσα στην περιοχή και εκείνος με σουτ έκανε το 2-2. Στο 70′ έγινε και το 3-2 με γκολ του Βερνάρδου, αλλά την τελευταία λέξη την είπαν οι φιλοξενούμενοι. Ο Πασάς με σουτ στο 84ο λεπτό, έπειτα από λάθος γύρισμα των γηπεδούχων μπόρεσε να φέρει ξανά το ματς στα ίσα για το τελικό 3-3.

Νίκη Βόλου: Σούλης (46′ Τσέλιος), Οικονομόπουλος (46′ Σαποβάλοφ), Ματάους, Προδρομίτης, Νταμιάν Σίλβα, Εντ Κάρλος (46′ Λίταινας), Αμπονσά, Γκαντέλιο, Δούμτσης (73′ Βλάχος), Αρίας, Βερνάρδος.

ΑΕΛ: Περντρέου, Τριμμάτης, Βαφέας, Ηλιάδης, Παπαδόπουλος (56′ Κοσσονού), Παναγιωτίδης (56′ Γιαξής), Οικονόμου, Κ. Παπαγεωργίου (64′ Στίνα), Πασάς, Μούργος, Μωραΐτης.