Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2024
Κυρίαρχοι οι πρωταθλητές Ευρώπης: 2-0 Γιουσούφ και Τουφάκη – Δείτε τα γκολ (vids)

Ο Ολυμπιακός Κ19 προηγείται 2-0 στο ημίχρονο κόντρα στη Κάλεβ Ταλίν, για το Youth League – Γιουσούφ και Τουφάκης τα γκολ, από ασίστ του Παπακανέλλου.

Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού ξεκίνησε το ταξίδι της στο Youth League, όπου αντιμετωπίζει την Κάλεβ Ταλίν στις εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Οι Ερυθρόλευκοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά το παιχνίδι και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0.

Ο Γιουσούφ άνοιξε το σκορ για τους πρωταθλητές Ευρώπης (36′), ο Τουφάκης διπλασίασε τα τέρματα των Πειραιωτών (41′), αμφότερα από ασίστ του Παπακανέλλου.

Ο Παπακανέλλος, στο 36ο λεπτό, μετά από ωραία ενέργεια έκανε τη σέντρα από δεξιά βρήκε τον Γιουσούφ που με δυνατή κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στους κατόχους του Youth League.

Δείτε το 1-0 από τον Γιουσούφ

Λίγο μετά, στο 42′ οι παίκτες του Πιτό συνδυάστηκαν εξαιρετικά, ο Παπακανέλλος τσίμπησε τη μπάλα, εκείνη κατέληξε στον Τουφάκη που πλάσαρε για το 2-0, που είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Δείτε το 2-0 του Ολυμπιακού: