Ο αποχαιρετισμός του Βρετανού Πρέσβη, Τζων Κίττμερ
Ο πρέσβης του Ηνωμένου Βασιλείου, Τζων Κίττμερ, αναχωρεί σε λίγες ημέρες από την Ελλάδα, καθώς λήγει η θητεία του. Αυτό που τον κάνει ξεχωριστό είναι η αγάπη του για την Ελλάδα, η ευρεία ελληνομάθειά του, η ιδιαίτερη σχέση που έχει με οτιδήποτε ελληνικό. Τα τελευταία τέσσερα χρόνια το in.gr είχε την τιμή να φιλοξενεί το blog αυτού του τόσο εκλεκτού διπλωμάτη, φίλου της Ελλάδας. Τον ευχαριστούμε...
Spotlight
Ο πρέσβης του Ηνωμένου Βασιλείου, Τζων Κίττμερ, αναχωρεί σε λίγες ημέρες από την Ελλάδα, καθώς λήγει η θητεία του.
Αυτό που κάνει τον Τζων Κίττμερ ξεχωριστό είναι η αγάπη του για την Ελλάδα, η ευρεία ελληνομάθειά του, η ιδιαίτερη σχέση που έχει με οτιδήποτε ελληνικό. Πολλές φορές είχαμε την τύχη να τον ακούμε να μας μιλάει με απερίγραπτο -παιδικό θα μπορούσε να χαρακτηριστεί- ενθουσιασμό για τον κλασικό πολιτισμό της Αρχαίας Ελλάδας και τα κάλλη της χώρας μας, στην οποία περιηγήθηκε από άκρη σε άκρη κατά την εδώ παραμονή του.
Τα τελευταία τέσσερα χρόνια, από τις αρχές του 2013, το in.gr είχε την τιμή να φιλοξενεί το blog αυτού του τόσο εκλεκτού διπλωμάτη, φίλου της Ελλάδας.
Τον ευχαριστούμε…
Διαβάστε την -ομολογουμένως συγκινητική- αποχαιρετιστήρια ανάρτηση στο blog του:
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις