![Α1 μπάσκετ γυναικών : Ανανέωσε με τον Ολυμπιακό η Αυτζή](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/07/avtzi.jpg)
Α1 μπάσκετ γυναικών : Ανανέωσε με τον Ολυμπιακό η Αυτζή
Στον Ολυμπιακό θα συνεχίσει και τη νέα σεζόν η πόιντ γκαρντ Μαρία Αυτζή
Spotlight
-
Υπέρ «Πρώτου Θέματος» ως εκπρόσωπος ο Π. Μαρινάκης στην κόντρα με Κασσελάκη – «Χαμηλό επίπεδο αντίληψης», λέει ο ΣΥΡΙΖΑ
-
Γνωστή ηθοποιός διέσπειρε τον κορονοϊό σε νοσοκομείο της Αττικής -«Έκανε βόλτες στις κλινικές με τον διοικητή»
-
Πρόζα και μαρτίνι - Το Παρίσι μέσα από τα στέκια του Χέμινγουεϊ
-
Άγριο ξύλο μεταξύ βουλευτών στην τουρκική Εθνοσυνέλευση - Βίντεο
Αθλήτρια του Ολυμπιακού θα παραμείνει και τη νέα σεζόν η Μαρία Αυτζή.
Όπως ανακοίνωσαν οι «ερυθρόλευκοι», οι δυο πλευρές έδωσαν τα χέρια για την ανανέωση της συνεργασίας τους, με την Ελληνίδα πόιντ γκαρντ να βάζει την υπογραφή της σε συμβόλαιο που θα την κρατήσει για ακόμη ένα έτος στο ρόστερ των νταμπλούχων Ελλάδος.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
O ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του με την Μαρία Αυτζή και η Ελληνίδα γκαρντ θα συνεχίσει και την επόμενη σεζόν στις νταμπλούχες Ελλάδος.
Στη δήλωσή της η Μαρία Αυτζή τόνισε: «Είμαι χαρούμενη που θα συνεχίσω να βρίσκομαι σε αυτήν την ομάδα. Με τον Ολυμπιακό καταφέραμε να σηκώσουμε και πέρσι το νταμπλ, να παραμείνουμε αήττητες σε όλες τις εγχώριες διοργανώσεις και να αγωνιστούμε για πρώτη φορά στην ιστορία μας στην Ευρωλίγκα.
Πιστεύω ότι και φέτος θα είμαστε ανταγωνιστικές και από την μεριά μου θα δώσω ότι έχω για να βοηθήσω την ομάδα μου και προσφέρω χαρές στον κόσμο μας. Δεν υπάρχει λόγος για πολλά λόγια, τώρα πρέπει να δουλέψουμε ακόμα περισσότερο για να επιτύχουμε τους στόχους μας».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις