![Ευρωπαϊκό Β' κατηγορίας: Φουλ για άνοδο η Εθνική Νεανίδων](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/07/ethniki-neanidon.jpg)
Ευρωπαϊκό Β’ κατηγορίας: Φουλ για άνοδο η Εθνική Νεανίδων
Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της η Εθνική Νεανίδων που νίκησε 68-48 την Αυστρίας και πέτυχε το πέντε στα πέντε στην πρώτη φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος μπάσκετ Β' κατηγορία
Spotlight
-
Γνωστή ηθοποιός διέσπειρε τον κορονοϊό σε νοσοκομείο της Αττικής -«Έκανε βόλτες στις κλινικές με τον διοικητή»
-
Αισθητή η πτώση της θερμοκρασίας - Κάτω από τους 40°C για πρώτη φορά μετά από... μισό μήνα
-
«Τρέξτε, τρέξτε, τρέξτε»: Υδροθερμική έκρηξη στο πάρκο Γελοουστόουν - Πανικός προκλήθηκε στους επισκέπτες
-
Ο κορονοϊός είναι εδώ - Αύξηση 20% των νοσηλειών, σοβαρές ελλείψεις στα νοσοκομεία
Αήττητη ολοκλήρωσε η Εθνική Νεανίδων την Α’ φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας, που διεξάγεται στην πόλη των Σκοπίων.
Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα επικράτησε με 68-48 της Αυστρίας, για την 5η αγωνιστική της διοργάνωσης, ολοκληρώνοντας τις υποχρεώσεις του από την πρώτη θέση του Γ’ ομίλου και μάλιστα με το απόλυτο.
Στα προημιτελικά η «γαλανόλευκη» καλείται να υπερβεί σε νοκ άουτ αγώνα το εμπόδιο της Ολλανδίας (12/7, 22:00), ώστε να πραγατοποιήσει ένα ακόμη βήμα στο δρόμο για την άνοδο.
Τα δεκάλεπτα: 4-20, 18-38, 34-58, 48-68.
ΕΛΛΑΔΑ (Γερεουδάκης): Μπενέκη, Φάρρου 1, Καρακασίδου 4, Λαλέογλου 8, Βαντσιούρη 1, Αναστασοπούλου 12, Μπουντούρη 14(2), Χατζηλεοντή 5, Δερμιτζάκη 12(2), Γούλα 6, Κριμίλη 5.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις