Με διπλό κίνητρο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου ο Τσιάμης
Ο έμπειρος άλτης του Ολυμπιακού, Δημήτρης Τσιάμης, ετοιμάζεσαι για τη συμμετοχή του στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανοικτού στίβου έχοντας μπροστά του δύο μεγάλες προκλήσεις
Spotlight
-
«Πρωταθλήτρια» Ευρώπης στην ακρίβεια η Ελλάδα - Σε ποια προϊόντα αυξήθηκαν οι τιμές [πίνακες]
-
ΣΥΡΙΖΑ: Φέρνει στη Βουλή την αποκάλυψη του in ότι το Μαξίμου ετοιμάζει αγορά νέου λογισμικού παρακολούθησης
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
-
Συνέλαβαν εργοδότη για επίθεση με ρατσιστικό κίνητρο σε υπάλληλό του - Τον καταδίωκε με αυτοκίνητο
Τι και αν βρίσκεται ήδη στο 37ο έτος της ηλικίας του. Ο Δημήτρης Τσιάμης διάγει δεύτερη νεότητα αθλητικά από το 2018 όταν και κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό του Βερολίνου.
Ο Τσιάμης όπως και κάθε αθλητής χρειάζεται στόχους και κίνητρα για να βελτιώνεται και ο έμπειρος τριπλουνίστας του Ολυμπιακού έχει δύο πολύ σημαντικά κίνητρα προετοιμαζόμενος για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανοικτού στίβου που θα πραγματοποιηθεί στην Πάτρα το σαββατοκύριακο (27-28/7).
Από τη μία είναι η κατάκτηση του τίτλου για 11η φορά στη μεγάλη καριέρα του στο τριπλούν, βοηθώντας τον Ολυμπιακό να κατακτήσει για 4η σερί φορά το πρωτάθλημα και από την άλλη είναι ο μεγάλος στόχος του Παγκόσμιου πρωταθλήματος στην Ντόχα του Κατάρ, του οποίου το όριο θα έχει την ευκαιρία να πιάσει στην πρωτεύουσα της Αχαΐας.
Ο Τσιάμης με δηλώσεις του στο olympiacossfp.gr ανέφερε τα εξής: «Ο στόχος μου είναι να πιάσω το όριο για το Παγκόσμιο και να κερδίσω το Πανελλήνιο πρωτάθλημα. Η προετοιμασία έχει κυλήσει πολύ καλά, θα προσπαθήσουμε όλα τα παιδιά να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα και πιστεύω ότι θα το καταφέρουμε»
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις