![Η ραψωδία της απαξίωσης (part I)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/08/ethniki-basket.jpg)
Η ραψωδία της απαξίωσης (part I)
Ο Μάντζαρης, η ΕΟΚ, τα «παράθυρα», ο ανύπαρκτος ΠΣΑΤ κι ο Ομοσπονδιακός προπονητής, που λέει όσα θέλει να ακούσει ο εργοδότης του, συνθέτουν ένα πορτραίτο, που κανείς δεν θα ήθελε στον τοίχο του
Spotlight
-
Το πείραμα που χαρτογραφεί το νόημα των λέξεων στον εγκέφαλο
-
«Χρέος μας η ζωή, όχι "πάμε κι όπου βγει"» - κινητοποιήσεις ενάντια στο νομοσχέδιο για την ψυχική υγεία
-
Άρθρο Κασσελάκη στην «il Manifesto» για τις γαλλικές εκλογές: Ιστορική ευκαιρία η νίκη του Νέου Λαϊκού Μετώπου
-
Προ των πυλών ο πολικός αεροχείμαρρος - Καμπανάκι για επικίνδυνες καταιγίδες
Στον τίτλο υπάρχει η… σημείωση ότι είναι το πρώτο μέρος. Πρώτο μέρος μιας τριλογίας, που έχει αυτοτελή επεισόδια, τόσο άσχετα μεταξύ τους και συνάμα τόσο όμοια.
Βγαίνουν, βλέπετε, από την ίδια μήτρα, έχουν κοινούς χαρακτήρες, διαφορετικούς πρωταγωνιστές αλλά τον ίδιο σκηνοθέτη, γι’ αυτό είναι ταυτόχρονα άσχετα, αλλά και κομμάτια μιας ιστορίας. Της πιο άθλιας ιστορίας του ελληνικού μπάσκετ. Θα καταλάβετε…
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις