![Μπάσκετ γυναικών : Φιλική… 60άρα για τον Ολυμπιακό](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/09/olympiacos-gynaikes.jpg)
Μπάσκετ γυναικών : Φιλική… 60άρα για τον Ολυμπιακό
Το γυναικείο τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού, διέλυσε σε φιλική αναμέτρηση τον Πρωτέα Βούλας με 79-20, σε ένα πρώτο ξεμούδιασμα για τις ερυθρόλευκες, από την απαιτητική προετοιμασία
Spotlight
-
Γνωστή ηθοποιός διέσπειρε τον κορονοϊό σε νοσοκομείο της Αττικής -«Έκανε βόλτες στις κλινικές με τον διοικητή»
-
Αισθητή η πτώση της θερμοκρασίας - Κάτω από τους 40°C για πρώτη φορά μετά από... μισό μήνα
-
«Τρέξτε, τρέξτε, τρέξτε»: Υδροθερμική έκρηξη στο πάρκο Γελοουστόουν - Πανικός προκλήθηκε στους επισκέπτες
-
Ο κορονοϊός είναι εδώ - Αύξηση 20% των νοσηλειών, σοβαρές ελλείψεις στα νοσοκομεία
Τα κορίτσια του Ολυμπιακού βρίσκονται σε φάση «χτισίματος». Η σεζόν που έρχεται θα είναι απαιτητική με μια καλύτερη μπορεί στην Euroleague να είναι ο μεγάλος στόχος στον σύλλογο.
Για αυτό και οι παίκτριες των ερυθρόλευκων χύνουν πολύ ιδρώτα υπό τις οδηγεί98ες του κόουτς Παντελάκη. Διάλλειμα στη ρουτίνα των προπονήσεων ήταν η φιλική αναμέτρηση κόντρα στον Πρωτέα Βούλας.
Η αναμέτρηση έγινε στο ΔΑΚ Γλυφάδας και ο Ολυμπιακός… εξαφάνισε τον κατώτερης δυναμικότητας Πρωτέα με 79-20, με την Γέμελος να αγωνίζεται κανονικά και τη νεαρή Ιωάννα Παπακώστα να παίρνει και αυτή χρόνο συμμετοχής.
Το ματς δεν χρίζει ιδιαίτερης ανάλυσης μπασκετικά, με τον Γιώργο Παντελάκη να αναφέρει μετά τη λήξη της αναμέτρησης:
«Ήταν μια ευκαιρία να ξεφύγουμε από την ρουτίνα των προπονήσεων. Παίξαμε αρκετά καλά για αυτήν την περίοδο που διανύουμε και είδα πράγματα που ήθελα να δω από τις παίκτριες μου. Έχω μου δρόμο μπροστά μας, δουλεύουμε πολύ καλά και είμαι ικανοποιημένος από τον τρόπο που οι αθλήτριες μου ακολουθούν το πρόγραμμα μας».
Τα δεκάλεπτα: 19-8, 39-8, 59-17, 79-20
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Παντελάκης): Νικολοπούλου 9 (1), Σταμολάμπρου 4, Σπυριδοπούλου 9 (1), Γιουρτσένκοβα 8, Σταμάτη 6 (2), Παυλοπούλου 6, Αυτζή 13 (3), Σωτηρίου 9 (3), Κοσμά 5 (1), Λούκα 6, Γέμελος 4, Παπακώστα.
*Πριν την φιλική αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε κανονική προπόνηση στο Δ.Α.Κ. Γλυφάδας, ενώ η Μπασάρα Γκρέιβς δεν αγωνίστηκε.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις