![Κίνημα Φίλων Ατρόμητου: Κριτική σε Ερασιτέχνη, εύσημα σε Σπανό](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/09/atromitos-1.jpg)
Κίνημα Φίλων Ατρόμητου: Κριτική σε Ερασιτέχνη, εύσημα σε Σπανό
Τι αναφέρει σε ανακοίνωσή του το Κίνημα Φίλων Ατρόμητου
Spotlight
-
Κέρδισε... βραβείο για τον πιο ανόητο θάνατο - Δικηγόρος έπεσε από ουρανοξύστη για να αποδείξει ότι έχει δίκιο
-
Πρώτη φορά κατηγορούμενοι κυκλώματος εκβιαστών συνδέονται με οπαδική βία λέει η Δημογλίδου
-
«Απειλείται το ζωικό κεφάλαιο της Περιφέρειας» - Νέο κρούσμα πανώλης σε αιγοπρόβατα στη Λάρισα
-
Συναγερμός στη Γάζα: Ανιχνεύτηκε πολιομυελίτιδα στα λύματα - Σε κίνδυνο χιλιάδες άνθρωποι
Το Κίνημα Φίλων Ατρόμητου, που προ μηνών είχε αφήσει αιχμές κατά του Ερασιτέχνη για δημιουργία κλειστού κλαμπ, επανήλθε με νέα κριτική.
Παράλληλα, απένειμε τα εύσημα στον ιδιοκτήτη της ΠΑΕ Γιώργο Σπανό για την παρέμβασή του στο θέμα της γυναικείας ομάδας.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του Κινήματος Φίλων Ατρομήτου:
«Πέρασαν 8 ημέρες από την απόφαση του Ερασιτέχνη να μην κατεβάσει τη γυναικεία ομάδα στο πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής. Μια απόφαση ντροπιαστική και καθόλου τιμητική για τον σύλλογο μας.
Και ενώ ο κόσμος περίμενε να μάθει το γιατί και το ποιος πήρε την απόφαση, πληροφορηθήκαμε με μεγάλη ικανοποίηση και χαρά το αυτονόητο. Οτι τελικά θα κατεβεί στο πρωτάθλημα μετά από παρέμβαση του μεγαλομετόχου και ιδιοκτήτη της ΠΑΕ, Γιώργου Σπανού. Και ταυτόχρονα την άρνηση της διοίκησης του Αστέρα Ρεθύμνου, η οποία σεβάστηκε την ιστορία του Ατρόμητου που θεωρούν μεγάλη ομάδα και την προσφορά της ιδρύτριας της γυναικείας ομάδας, Στέλλας Μουζάκη.
Πέρασαν 5 μήνες από την ημέρα που εκατοντάδες φίλοι του Ατρόμητου εξέφρασαν την επιθυμία τους να ανοίξει το σπίτι της ομάδας, η Λέσχη στη Ραβινέ που παραμένει κλειστή την τελευταία δεκαετία χωρίς κανείς να ξέρει τον λόγο.
Πέρασαν 5 μήνες και η εγγραφή μέλους εξακολουθεί να είναι 400 ευρώ, αποτελώντας εμπόδιο για πάρα πολλούς Ατρομηταίους. Εν τούτοις όμως και οι 103 αιτήσεις που κατατέθηκαν, απορρίφθηκαν όλες.
Επίσης πληροφορηθήκαμε ότι τον Μάιο του 2019 έγιναν εκλογές. Κανείς όμως δεν γνωρίζει πότε και που δημοσιεύτηκαν, που διεξήχθησαν, ποιοι και πόσοι ψήφισαν και ποιοι ήταν υποψήφιοι.
Αν αυτά τα γεγονότα είναι κατηγορίες ή συκοφαντίες, μπορεί ο καθένας να σχηματίσει τη γνώμη του.
Σε κάθε οικογένεια πρέπει να υπάρχουν διαφορετικοί χαρακτήρες και διαφορετικές γνώμες γιατί μόνο έτσι και κατόπιν συζήτησης μπορούν να ληφθούν σωστές αποφάσεις.
Αποφασίστε λοιπόν τόπο, χρόνο και καλεσμένους για μια εποικοδομητική συζήτηση για το μέλλον και το καλό του συλλόγου. Εμείς θα είμαστε παρόντες.
Το… αυτοαποκαλούμενο Κίνημα Φίλων Ατρομήτου».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις