![Ολυμπιακός : Για το δύο στα δύο στην Α1 μπάσκετ γυναικών](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/10/olympiacos-11.jpg)
Ολυμπιακός : Για το δύο στα δύο στην Α1 μπάσκετ γυναικών
Η ομάδα μπάσκετ γυναικών του Ολυμπιακού το μεσημέρι του Σαββάτου (19/10, 13:00) θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ στη Βοηθητική Αίθουσα 5 του ΣΕΦ με στόχο το 2 στα 2 στο φετινό πρωτάθλημα
Spotlight
-
Γνωστή ηθοποιός διέσπειρε τον κορονοϊό σε νοσοκομείο της Αττικής -«Έκανε βόλτες στις κλινικές με τον διοικητή»
-
Αισθητή η πτώση της θερμοκρασίας - Κάτω από τους 40°C για πρώτη φορά μετά από... μισό μήνα
-
«Τρέξτε, τρέξτε, τρέξτε»: Υδροθερμική έκρηξη στο πάρκο Γελοουστόουν - Πανικός προκλήθηκε στους επισκέπτες
-
Ο κορονοϊός είναι εδώ - Αύξηση 20% των νοσηλειών, σοβαρές ελλείψεις στα νοσοκομεία
Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού την περασμένη Τετάρτη (16/10) διέλυσε τη Ναμίρ με 70-41 και μπήκε με το δεξί στο φετινό Eurocup.
Οι Ερυθρόλευκες έδειξαν εξαιρετικά στοιχεία, έκανε θετικό ποδαρικό και πλέον στρέφουν το βλέμμα τους στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ για την 2η αγωνιστική της Α1 Γυναικών, με στόχο να επεκτείνουν το σερί τους σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.
Η αναμέτρηση θα πραγματοποιηθεί στην Βοηθητική Αίθουσα 5 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας με ώρα έναρξης 13:00, με τον Γιώργο Παντελάκη να μην έχει στη διάθεσή του τις Άννα Σπυριδοπούλου και Βασιλική Λούκα, οι οποίες παραμένουν τραυματίες.
H αποστολή του Ολυμπιακού για τo παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ αποτελείται από τις: Πηνελόπη Παυλοπούλου, Εβίνα Σταμάτη, Κατερίνα Σωτηρίου, Τζέσικα Τόμας, Άννα Γιουρτσένκοβα, Μπασάρα Γκρέιβς, Άννα Νίκη Σταμολάμπρου, Αγγελική Νικολοπούλου, Τζάκι Γέμελος, Αφροδίτη Κοσμά και Μαρία Αυτζή.
Ο Γιώργος Παντελάκης δήλωσε για το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ: «Επιστρέφουμε στο ελληνικό πρωτάθλημα και το μόνο σίγουρο είναι ότι θέλουμε να αφήσουμε πίσω τη νίκη επί της Namur. Διαγράφουμε από το μυαλό μας αυτό το αποτέλεσμα και κοιτάμε το επόμενο ματς με τον ΠΑΟΚ.
Σκοπός μας είναι, όπως έχω ξαναπεί, να διατηρήσουμε το αήττητο σερί μας και να κατακτήσουμε και αυτήν τη νίκη επί του ΠΑΟΚ. Θα παίξουμε στο βοηθητικό γήπεδο του ΣΕΦ, θέλω να έχουμε την ίδια καλή απόδοση και να προετοιμαστούμε για το παιχνίδι με την Valencia για την 2η αγωνιστική του Eurocup».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις