![Ο μικρός απρόσμενος σύνεδρος, που περίμενε να χαιρετήσει τον «θείο Κυριάκο»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/12/ImgSrc-30.jpg)
Ο μικρός απρόσμενος σύνεδρος, που περίμενε να χαιρετήσει τον «θείο Κυριάκο»
Η ξεχωριστή στιγμή του 13ου Συνεδρίου της ΝΔ για τον διευθυντή του γραφείου του Κυριάκου Μητσοτάκη, Γρηγόρη Δημητριάδη
Spotlight
-
Τα ανάπηρα ζώα μπορούν να ζήσουν μια ζωή με αξιοπρέπεια – Τα ειδικά σχεδιασμένα αμαξίδια
-
Τα Γλυπτά του Παρθενώνα, ο Στάρμερ και η Ελλάδα
-
«Δεν θα τραγουδούσα ποτέ μπροστά στη φωτογραφία ενός σφαγέα των Ελλήνων» - Η Βανδή απαντά για την αφίσα του Κεμάλ
-
Στο νοσοκομείο 17χρονος έπειτα από επίθεση εναντίον του με αιχμηρό αντικείμενο
Μετά από πολλή δουλειά, αφού ασχολήθηκε με κάθε λεπτομέρεια του 13ου Συνεδρίου της ΝΔ, ο Γρηγόρης Δημητριάδης, διευθυντής του γραφείου του Κυριάκου Μητσοτάκη, μπορούσε να ασχοληθεί με τον επίσημο προσκεκλημένο του.
Όλο το προηγούμενο διάστημα μαζί με δυο-τρεις στενούς συνεργάτες του κατέφθανε στον χώρο του Μetropolitan Expo πρώτος και αποχωρούσε τελευταίος, μέχρι να διευθετηθούν όλα τα ζητήματα του Συνεδρίου. Οι κόποι του όμως δικαιώθηκαν.
Η στιγμή δε που αποκλείεται να ξεχάσει ήταν η παρακολούθηση της ομιλίας του πρωθυπουργού την τελευταία ημέρα του Συνεδρίου αγκαλιά με τον μικρό γιό του.
Κατά την ομιλία του πρωθυπουργού, με την οποία έκλεισαν οι εργασίες του συνεδρίου, ο κ. Δημητριάδης είχε -φανερά ήρεμος και ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα του τριημέρου- αγκαλιά τον μικρό του γιο, Φίλιππο, ο οποίος με την αθωότητα της παιδικής ηλικίας τον ρωτούσε πότε θα έχει τη δυνατότητα να χαιρετήσει από κοντά τον «θείο του τον Κυριάκο».
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2019/12/grifgoris-dimitriradis-912.jpg)
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις