![Λάμπρου: «Σαν… τελικός με την Λάρισα»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/02/lamprou.jpg)
Λάμπρου: «Σαν… τελικός με την Λάρισα»
Ο Λάζαρος Λάμπρου που ξανά κέρδισε την εμπιστοσύνη του Αμπέλ Φερέιρα με δηλώσεις του υποστήριξε πως ο ΠΑΟΚ είναι καλύτερη ομάδα από τη Λάρισα το οποίο θα πρέπει να το δείξει στον αγωνιστικό χώρο.
Spotlight
-
Κέρδισε... βραβείο για τον πιο ανόητο θάνατο - Δικηγόρος έπεσε από ουρανοξύστη για να αποδείξει ότι έχει δίκιο
-
Πορτοκαλί συναγερμός για φωτιές σε μεγάλο μέρος της χώρας – Ο χάρτης της Πολιτικής Προστασίας
-
Πρώτη φορά κατηγορούμενοι κυκλώματος εκβιαστών συνδέονται με οπαδική βία λέει η Δημογλίδου
-
Συναγερμός στη Γάζα: Ανιχνεύτηκε πολιομυελίτιδα στα λύματα - Σε κίνδυνο χιλιάδες άνθρωποι
Ο νεαρός επιθετικός του ΠΑΟΚ, Λάζαρος Λάμπρου, δεν απογοητεύτηκε όταν δεν έβλεπε το όνομα στην αποστολή της ομάδας. Έσκυβε το κεφάλι δουλεύοντας περισσότερο για να πείσει τον προπονητή του πως αξίζει να τον προσέξει. Μετά από έξι μήνες ο Αμπέλ Φερέιρα πείστηκε πως ο Λάμπρου αξίζει μια ευκαιρία.
Την πήρε στο παιχνίδι κυπέλλου με τον ΟΦΗ και από τότε φλερτάρει με την είσοδο του στο βασικό σχήμα της 11αδας. Ο νεαρός επιθετικός με δηλώσεις του αναφέρθηκε στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την ΑΕΛ τονίζοντας πως θα είναι μια δύσκολη αναμέτρηση, όπου θα πρέπει ο Δικέφαλος να μπει δυνατά από την αρχή του αγώνα.
«Θα το αντιμετωπίσουμε σαν… τελικό, θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι, σίγουρα είμαστε καλύτεροι από την Λάρισα, αυτό θα πρέπει να το δείξουμε στο γήπεδο και γι’ αυτό θα προσπαθήσουμε να μπούμε από την αρχή συγκεντρωμένοι ώστε να τελειώσουμε το παιχνίδι γρήγορα».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις